Чек-лист перевірки забудовника.

Придбання житла – не стільки покупка, скільки інвестиція. Як кажуть, ви купуєте НЕ квартиру, а ОБІЦЯНКУ побудувати її для вас. Тому важливо відповідально підійти до вибору об’єкта для інвестування. Також для прискорення процесу пошуку визначитеся з вашими головними вимогами і очікуваннями від майбутньої квартири (площа, поверховість, район, інфраструктура, концепція, можливість розстрочки, наявність паркомісця і все, що важливо для вас).

Чтобы проверить надежность застройщика, рекомендую обращать внимание на следующие критерии:

  1. Досвід роботи і репутація компанії

Наявність хорошого портфоліо вже зведених і заселених об’єктів – перше, що потрібно перевірити при покупці нерухомості. Поцікавтеся, скільки років забудовник працює на ринку, скільки житлових комплексів вже побудував, ввів в експлуатацію, які плануються. Порівняйте проектні рендери з готовими будинками для розуміння того, чи виконує девелопер свої обіцянки.

2. Відкритість і публічність

У надійного забудовника необхідна для інвестора інформація знаходиться у вільному доступі: на офіційному сайті вказані адреса і номери телефонів компанії, розміщені ліцензія на будівельну діяльність, дозвільна документація і список проектів.

Згадки в ЗМІ – також ознаки відкритості і публічності забудовника. Зверніть увагу, хто говорить від імені компанії, наскільки публічний керівник компанії, топ-менеджмент. Важливо, щоб в соціальних мережах співробітники ділилися новинами, пов’язаними з її діяльністю, і не приховували свою причетність до місця роботи.

3. Документи

Для будівництва будинку або житлового комплексу у забудовника повинен бути такий пакет документів:

● дозвіл на виконання будівельних робіт;

● документи на землю (право власності на землю, договір оренди або суборенди земельної ділянки, суперфіцій);

● експертний звіт;

● містобудівні умови і обмеження;

● детальний план території та план забудови.

приклад розділу “документи” житлового району Rybalsky на сайті lun.ua

4. Партнери

Співпраця забудовника з провідними компаніями ринку або великими банками – ще один показник, який підкріпить його статус. Наприклад, якщо банк кредитує купівлю житла в комплексах – значить він вже ретельно перевірив забудовника і ви можете бути впевнені не тільки в прозорості умов, але і в надійності своїх інвестиції. Як правило, невелика кількість банків готові давати іпотечний кредит і співпрацюють вони з обмеженим списком девелоперів.

5. Ціна квадратного метра

Ціна нижче середньої по ринку – тривожний сигнал. Вартість метра завжди повинна бути аргументована. Занадто низька ціна свідчить про наявність каверз і явних ризиків. Іноді занижена вартість – причина того, що у забудовника швидше за все не вистачає капіталу і він хоче залучити кошти за рахунок своєї недоотриманого прибутку. Найчастіше такі об’єкти здаються з тривалими затримками або зовсім не добудовуються.

При виборі нерухомості все чинники важливі. Звертайте увагу на загальну атмосферу в відділі продажів, зовнішній вигляд співробітників, то, як вас зустріли і спілкуються. У вас повинно скластися повне розуміння того, що менеджер відділу продажів – справжній експерт в нерухомості і може надати повну і якісну інформацію про об’єкт і ринку в цілому. Компетенція, впевненість, рівень комунікації менеджера формують репутацію і враження про компанію.

Це тільки частина пунктів, на які варто звернути увагу. Важливо розуміти, що інвестиція в нерухомість – в будь-якому випадку ризик, але при грамотному аналізі його можна мінімізувати.

Більше корисної інформації про нерухомість — на каналі Директор Новостроек