Анна Тьолушкіна: про бізнес в Україні, життєві цінності і сексизм.

Сьогодні – час сильних жінок. Кожен вкладає в це свій сенс. Але, чи не так можна назвати жінку, яка успішно працює в чоловічому бізнесі і нічим не поступається колегам-чоловікам?

Анна, будівництво досить складна сфера і досить чоловіча професія. Розкажіть про свій професійний шлях. Як стали управляти компанією?

Про власний бізнес я задумалася ще в університеті. Навчалася на менеджменті в КНУБіА (колиш. КІСІ) і вже на останніх курсах не було розуміння що робити далі і постало питання хто я? Інженер — ні, економіст — ні, фінансист — ні, ти — якийсь там менеджер організацій … Хоч спеціальність і не давала поняття що робити, але чітко підштовхувала до конкретних дій. І тоді, абсолютно безкоштовно, я пішла набиратися досвіду в проектний інститут в відділ кошторисів, де божевільний ритм і практика в проектуванні будівництва дала направлення на ціле життя. Саме тоді я зрозуміла, що будівництво і створення проектів моя тема. Мене зачепило. Хоча паралельно була діяльність і в рекламі, і в б’юті індустрії і створення декількох інтернет-магазинів, але нічого не давало стільки драйву.

Як правило, директори будівельних компаній чоловіки. Як вдалося отримати таку посаду?

Шляхом проб і помилок я сама створила компанію в якій є не просто директором, а ідейним натхненником і головним критиком власної роботи. Після старту будівельного ринку і божевільного падіння в 2008му прагнення так і не змінилися, а постійні гойдалки тільки зміцнювали бажання працювати, оптимізувати і виходити на новий рівень. Ставати краще. За плечима більше десяти років досвіду на керівних посадах в службі Замовника, генпідрядних і підрядних організаціях, менеджменту в сфері девелопменту, управління проектами та ведення повного циклу будівництва. У якийсь момент прийшло розуміння, що потрібно працювати на себе. Коли ти точно знаєш: що краще, як проконтролювати і не залежати від думки інших людей.

Розкажіть про сам проект?

В рамках компанії BUSINESS BUDGET CONTROL об’єднані два ключові напрямки: девелопмент і консалтинг. Нашою метою є залучення інвестицій, створення проектів та надання повного спектру послуг в галузях житлової, комерційної, промислової та аграрної нерухомості. Для досягнення мети ВВС використовує індивідуальний підхід до будь-якого проекту, пропонуючи рішення, які дозволяють економити ресурси, необхідні для реалізації проектів різного призначення. Ми націлені на проектування, будівництво та експлуатацію будівель і споруд з урахуванням вимог усіх зацікавлених сторін, навіть найскладніших проектів. Діяльність ВВС настільки різноманітна, як і вимоги, що пред’являються до компанії. Наш досвід дає можливість надавати широкий спектр послуг, що охоплюють всю сферу будівництва. Крім того, компанія надає додаткові послуги з розробки та впровадження управлінського обліку, юридичну підтримку та ін. За роки роботи ми заощадили клієнтам понад мільйон доларів.

Розкажіть про вашу роботу в цьому проекті. Які завдання стоять перед вами?

Якщо коротко, то моя основна робота укласти угоду з новим клієнтом, а потім проконтролювати якість і терміни виконання поставлених замовником завдань. Але на ділі все набагато складніше і залежить від проекту. Найчастіше ми беремо роботу під ключ і тоді всі процеси виконуємо ми: від проектних робіт, пошуку безпосередніх підрядників, складання кошторисів і поетапного контролю процесу будівництва. Хоч цим займається ціла команда, я завжди в курсі подій і тримаю руку на пульсі кожного проекту.

Анна, в чому основний секрет успішної операції?

Аналізуючи досвід можу сказати, що в будівництві це цілий комплекс чинників. В першу чергу професійний підхід до будь-якого питання, вміння чітко роз’яснити клієнтам кожен пункт договору. Також, з огляду на особливості і умови бізнес-середовища України та Європи — робота відповідно до міжнародних стандартів і підхід до ведення бізнесу. А найголовніше — індивідуальний підхід до кожної людини і проекту.

Розкажіть, як будується Ваш робочий день. Будівництво ж теж досить творча сфера. Чим надихаєтесь?

Графік у мене не нормований. В основному я або в офісі, або на зустрічі, телефон не замовкає. На щастя багато зараз відбувається онлайн, від цього набагато легше контролювати всі процеси. Звичайно, втома присутня. Допомагає бути в тонусі спорт і сім’я. Я бігаю, займаюся йогою і це дозволяє розслабитися. Так приходять нові ідеї та рішення задач.

Ваш день складається з безлічі комунікацій. Чи є у вас золоті правила?

Це правда. У мене щодня відбувається спілкування з клієнтами і підрядниками, а також знайомства з замовниками з різних сфер діяльності (це і агро, авто, альтернативні джерела енергії, ресторанний, готельний бізнес) і все це дуже стимулює до розвитку і змушує розуміти специфіку їх діяльності. Щоб бути в темі я багато читаю. Книги дозволяють зосередитися, підключити фантазію і дуже заспокоюють. У кожній книзі знаходжу для себе головний інсайт, який і намагаюся застосовувати в житті.

На роботі вас оточує безліч респектабельних чоловіків з якими основними перешкодами Ви стикаєтеся зараз в своїй роботі? Яка Ви в діловому спілкуванні?

Будівництво завжди вважалося чоловічою прерогативою і тут діють чоловічі правила гри. Головною проблемою завжди був сексизм. Особливо на перших порах. Переговори, перша зустріч із замовником, робота з підрядниками завжди будується за шаблоном. Спочатку тебе оцінюють – жінка, блондинка, про що з нею говорити. І навіть якщо ти мегакрутий спец, тобі покажуть хто головний! Але я звикла говорити з опонентом «на одній мові», а це вірна стратегія будь-якого управлінця не залежно від статі. Чоловіки мислять чіткими і простими конструкціями, а це значить, що в діловій розмові жінка повинна апелювати цифрами і фактами, тільки тоді вона зможе усунути стереотип про її низьку експертність і змусити сприймати себе серйозно. Благо після першої зустрічі з клієнтами або колегами, ні у кого не виникає сумнівів що перед ними професіонал своєї справи і людина, якій можна спокійно довірити будь-який проект.