ТОП-10 цікавих фактів про будівництво.

Навряд чи хто-небудь стане сперечатися з тим твердженням, що робота будівельника є однією з найбільш значущих професій, необхідних для повноцінного життя всього суспільства. Фактично весь той комфорт і затишок, який оточує сучасну людину, був би абсолютно неможливий без досягнень в галузі архітектури. Все це добре відомо, але задумайтеся – що ви знаєте про цю сферу насправді? А далі ви як раз і прочитаєте найцікавіші факти про будівництво, які буде корисно знати кожному.

  1. Варто почати з того, що аж до самого моменту закінчення будівництва кафедрального собору в місті Лінкольн знаменита піраміда Хеопса, розташована в Гізі, на протязі цілих 3000 років вважалася найбільшим спорудою в світі! Примітно, що піраміду побудував племінник фараона на ім’я Хімеон, а саме будівництво тривало понад 20 років.
  2. Варто почати з того, что аж до самого моменту закінчення будівництва кафедрального собору в городе Лінкольн знаменита піраміда Хеопса, розташована в Гізі, на протязі ціліх 3000 років вважаю найбільшім споруд в мире! Прімітно, что піраміду побудував племіннік фараона на имя Хімеон, а самє будівництво трівало понад 20 років.
  3. Важливо згадати і про такий прославленому спорудженні, як Велика Китайська стіна. Примітно, що вона постійно зводилася і збільшувалася в розмірах, потім руйнувалася і безліч разів перебудовувалася заново. Варто відзначити, що безліч добре збережених ділянок зміцнення відносяться до періоду царства династії Мін (13-17 століття). Це пояснюється надзвичайно міцним цементним розчином, який виготовлявся з гашеного вапна і клейкого розвареного рису. Навіть сьогодні багато марки цементу не здатні показувати схожі результати.
  4. Як відомо, Нью-Йорк є прославленої столицею хмарочосів. На сьогоднішній день в цьому місті налічується вже 140 цих гігантських споруд, шпилі яких торкаються поверхні хмар. Примітно, що один з найзнаменитіших хмарочосів під назвою Емпайр-стейт-білдінг був побудований ще в 1930 році і аж до 1970 року був найбільш найвищою будівлею в світі! Але тут цікаві факти про будівництво тільки починаються.
  5. А чи чули ви що-небудь про самому мініатюрному хмарочосі в світі? Так, в 1914 році в невеликому нафтовому містечку Америки Уічіта-Фоллс інженер Макмехон вирішив побудувати надзвичайно висока 147-метровий будинок і навіть знайшов для цього інвесторів. Але в кошторисі висота балу помилково вказана не в футах, а лише в дюймах, чого ніхто із замовників не виявив. В результаті було побудовано досить скромне 4-поверхова будівля висотою в жалюгідних 12 метрів. Причому факт шахрайства ні доведений, і практично всі гроші залишилися у інженера.
  6. Цікаво, що в 1967 році в Албанії була запущена програма по загальній «бункерізаціі» країни. Указ був дійсний 20 років, і за цей час було збудовано понад 750 000 бункерів для кожної окремої сім’ї. В середньому ж на 1 квадратний кілометр в країні припадає 23 бункера.
  7. Вельми цікаво, що в 2006 році велика ісландська корпорація Alcoa довго судилася за дозвіл отримати сертифікат для побудови свого заводу. Справа в тому, що більшість громадян Ісландії всерйоз вірять в ельфів. І для побудови будь-якого будинку потрібно постанову про те, що конкретну ділянку землі вільний від загадкового народом.
  8. Примітно, що творцем громовідводу вважається прославлений американський діяч Бенджамін Франклін. Але в дійсності металеву конструкцію для відведення блискавок вперше придумали ще російські зодчі задовго до народження американця. Вперше таким громовідводом була оснащена знаменита Невьянськ башта в Свердловській області.
  9. Одна з найбільш незвичайних доріг в світі була побудована графом Альфредом Вроніцкім в 1820 році в невеликому українському селі Кримне. Особливість полягає в тому, що шлях був вимощений вертикально стоять кінськими зубами, зацементувати розчином вапна з битою цеглою. В ширину дорога досягає 6,5 метрів, а її довжина дорівнює 9,4 км.
  10. Цікаво, що після завершення тривалого зведення Зимового палацу вся його територія була сильно засмічена. І тоді Петро III вельми винахідливо вирішив цю проблему. Правитель вказав, що будь-який бажаючий цілком може взяти з площі все, що тільки захоче. Природно, запасливий народ всього за кілька годин розібрав все.

Як бачите, цікаві факти про будівництво дуже різноманітні.