Чи справді новобудова краще, ніж вторинне житло?

Хто не мріє про власну новій квартирі в красивому і сучасному будинку? Але коли справа наближається до покупки квартири, виявляється, що новобудови мають як переваги, так і недоліками. Давайте розберемося в цьому питанні докладніше.

Переваги новобудов:

  • Стан будинку та під’їзду.

Нові будинки виглядають набагато приємніше. Чисті стіни, нові ліфти, акуратні під’їзди. Що говорити, в будинках старіших таке зустрічається вкрай рідко.

  • Нові комунікації.

Заселяючись в новий будинок, ви відразу робите ремонт “під себе”, не змінюючи комунікації і не переживаючи, що новенький ремонт загине після прориву водопровідної труби у сусідів зверху. Купуючи квартиру у хорошого забудовника, можна бути впевненим, що каналізація, електропроводка, опалення – все розраховано на сучасні стандарти і навантаження.

  • Автономна система опалення.

У більшості сучасних квартир встановлюються автономні опалювальні котли. По-перше, це знижує витрати на опалення. По-друге, дозволяє мешканцям забути, що таке планове відключення гарячої води в літній час. По-третє, ви самі регулюєте температуру в квартирі, і ваш опалювальний сезон триває стільки, скільки зручно вашій родині.

  • Зручне планування квартир.

За останні 25-30 років змінилися не тільки погляди на комфортне житло, а й технології будівництва. За рахунок цього корисна площа в квартирах значно більше, навіть Тобто йдеться про найкомпактнішому житло. Особливо це стосується кухонь: в нових будинках вони значно більше, і це оцінить будь-яка господиня.

  • Ремонт квартир в новобудовах.

Як правило, квартири в нових будинках здаються в стані “під чорнову обробку. Це практично, тому що ви можете самі контролювати витрати на ремонт, та й дизайн квартири буде відповідати вашим смакам.

  • Паркування автомобіля.

Коли будувалися старі будинки, ніхто не знав, що в нинішній час міста будуть затоплені такою кількістю автомобілів. Сучасні будинки оснащуються просторими парковками для мешканців, розрахованими на потрібну кількість автомобілів.

  • Прогулянки з дітьми.

Нові будинки найчастіше оснащуються власними сучасними і безпечними дитячими майданчиками. Гуляти на них набагато приємніше, ніж на радянських майданчиках із залізними гірками і гойдалками.

Недоліки новобудов:

  • Обжитість будинку.

У перший час будь-яка новобудова перетворюється в бджолиний вулик. Все роблять ремонти, і цей галасливий етап може тривати досить довго.

  • Підключення комунікацій.

Офіційно будинок можна заселяти відразу після здачі будинку в експлуатацію, і вже після цього підключати комунікації і ліфти. Відомі випадки, коли мешканцям квартир в Києві доводилося довго чекати цього моменту. Щоб не зіткнутися з такою ситуацією, варто заздалегідь дізнатися, чи не було у даного забудовника подібних проблем з підключенням комунікацій в інших будинках.

  • Приховані недоліки.

Заїжджаючи в новий будинок, можна зіткнутися з низькою якістю будівництва або комунікацій. Згідно із законом забудовник зобов’язаний виправляти свої недоліки, проте на практиці далеко не завжди це відбувається так швидко, як хотілося б. Цієї проблеми можна уникнути, якщо заздалегідь познайомитися і поспілкуватися з мешканцями інших будинків від цього ж забудовника і дізнатися, наскільки їм комфортно жити в новій квартирі.

Як видно, новобудови мають набагато більшою кількістю переваг, ніж недоліків.